صفحه ی شطرنج

هیچ تا به حال به صفحه ی چهار خونه و سیاه و سفید شطرنج نگاه کردی نه سطحی و سرسری نه بلکه عمیق آن طور که فکرت را به خودش مشغول کند،من بارها این کارا را کرده ام صفحه ی چهار خونه ی شطرنج درست مثل زندگی ما آدم هاست،گاهی سفید گاهی سیاه بعضی دسته ی ظالمان(سیاه)بعضی در دسته ی حق طلبان (سفید)این دو همواره در جنگند.در این بازییه زندگی حرکت ها مهم است،با یک حرکت ممکن است اخراج شوی،با یک حرکت ممکن است صاحب امتیازی بزرگ شوی یا حتی مات شوی بی آن که خودت متوجه شوی!

بعضی ها سردسته ی این دو گروه اند(سیاه و سفید)مثل شاه- وزیر،بعضی ها نیز پیشگام حذف شدن و نابودی اند(سر بازها)،بعضی ها هم ارزش تاکتیکی دارند(فیل-اسب...).

بله چقدر شبیه است زندگیمان به این بازی شطرنج،بالاخره چه کسی پیروز است.آیا این بازی اصلا عادلانه هست!؟این جنگ سفید و سیاه اصلا درست هست!؟چه کسی می داند شاید بهتر بود که اصلا نبود همین سیاه و سفید را می گویم.چه قدر خوب بود همه آبی بودیم رنگ آسمان،رنگ دریا،رنگ رود،صاف و زلال،آن وقت زندگی زیبا می شد پر از امید،پر از شور و نشاط،،قوطی رنگ را بردارید،قلمو را در آن فرو کنید صفحه ی شطرنج را رنگ کنید یکسره آبی،به رنگ آسمان به رنگ امید.         

/ 2 نظر / 9 بازدید
خدایار

نزدی شاه رخ و فوت شد امکان حافظ ...

اسمان بی صدا و زمين بی وفا

سلام ممنونم که وقت گذاشتی و به من سر زدی مطالب جالب و زیبایی تو وبلاگت استفاده کردی موفق باشی دوست دار تو ... خودم ... باز هم به من سر بزن