نامه های سوخته

 

 

سلام حاجی، احوال شما؟!

خوبید؟ دماغتان چاق است؟ روزگار بکام؟ میز و صندلی اتان سر جایش است؟ اتاقتان گرم است؟

خلاصه خوش میگذرد؟ یاد ما هم هستی ، همین اطراف میان این مرز و بوم.

بلند شو ، بلند شو از روی آن صندلی ، نترس کاریت نداریم یعنی دستمان نمی رسد اصلا که کاری داشته باشیم، بلند شو بیا در این پنجره را باز کن، مم میبینی یعنی حس می کنی هوا سرد شده است البته بعضی جاهای این مرز و بوم سرد تر از این مرکز است البته میدانم خودت این چیز ها را فوت آبی از همه ی بیش و کم محدوده ی مسئولیتت خوب با خبری!

یک نفس عمیق بکش ، حس می کنی؟ این بوی سوختگی را می گویم، پس حس می کنی؟ می گویند در گوشه و کنار این مملکت خفته بر منابع طبیعی یک سری در مدرسه ای سوخته اند ، کباب شده اند و دل ملتی را کباب کرده اند البته شما که تقصیری نداری میدانم، حاجی را چه به روستا چه به امکانات مدارس دور افتاده! حاجی سرش گرم تصویب پروژه های برنامه ریزی شده و تحقیق شده و با پشتوانه ای مثل رساندن تعطیلات مدارس از یک روز به دو روز در هفته است! تحولی عظیم در نظام آموزشی کشور مگر کم کاریست؟ نه واقعا مگر کم کاریست ! این کارهای پیش و پا افتاده وظیفه خبرنگاران است ، مگر *در شهر نداریم ، در استان نداریم ، بروند در روستا و در مدرسه هم تولید کنند مگر چه می شود، وزیر که نباید پاسخگوی مسئولیت های پیش پا افتاده باشد باید طرح بدهد تحول بنیادی ایجاد کند مدارس هوشمند بسازد ، عدالت و برخورداری اجتماعی به وزیر آموزش و پرورش چه ربطی دارد، نه حاجی؟!

راستی حاجی یادت است :

مدرسه درودزن ، سال 1383 استان فارس عده ای سوختند

هنوز چند ماه نگذشته است ، عده ای در راهیان نور به بهانه ی نمره درس آمادگی دفاعی در راه کشته شدند

و امروز هم عده ای دیگر در شین آباد...

البته اینها که به شما ربطی ندارد ولی خواستم بگویم اگر دور همی جلسه ای ، سفر استانی ای چیزی رفتید میان خواندن نامه های مردمی ! میان سخت کار کردنتان! میان فکر کردم به مشکلات مردم پشت آن میز و صندلی گرم و نرمتان ! گاهی به کفایت و عدم کفایت خود هم فکر کنید و نتیجه اش را به ملت دلسوخته اعلام کنید.

پاورقی:

1. * برنامه در شهر و در استان ، برنامه است که معمولا به سراغ مشکلاتی می رود که از جانب مردم اعلام می شود و جهت پیگیری بهتر مشکلات مردم تولید می شود.

2. هر کودک مدرسه ای را میبینم یاد این حوادث می افتم...

3. این همه تکرار حوادث به چه دلیل واقعا؟!

/ 3 نظر / 31 بازدید
میرآخور

"به نظر شما سالاد رو کِی باید خورد؟ " نظرسنجی جدید میرآخور در : mirakhor.mihanblog.com [چشمک]

میرآخور

فکر نکنی خوندم و کامنت نذاشتم!! می خونم، کامنت هم می ذارم تا بقیه هم بذارن!! به نظر میرسه پست خوبی باشه. از بوش معلومه!!

سجاد شاکریـ

از خاطرم نمیرود آن نیزه ی بلنـــــد در این شب بلند، نخندم بلند، من . . .