ازدواج ، پیوندی مقدس و آسمانی

 امیدوارم شما فرزندخوانده یا خدای نکرده بی سرپرست و بد سرپرست خلق نشده باشید چون دوستان بهارستانی که حامیان این دست کودکان هستند طرح های عجیبی را این روزها به تصویب رسانده اند ما که دو شاخ داشتیم دو شاخ دیگر هم جوانه زده است روی سرمان!

طرح ازدواج با فرزند خوانده‼

چندین سال فرزند خانواده ای خوانده شوی بعد که خوب پدر و مادر دار شدی و تازه احساس کردی خانواده ای یافته ای بیایی مثلا عشق پدرانه را به عشق  همسرانه تبدیل کنی!

سرپرستان دلسوز نیز می توانند من بعد جهت یافتن جنس خوب برای سالهای آتی زندگی خود یک نهال را انتخاب کرده با نگهداری و تربیت مناسب برای همسری خود تلاش وافی و کافی را داشته باشند در این صورت مطمئن باشید آمار طلاق نیز سیر نزولی خواهد یافت.

کودکان عزیز نیز به خاطر داشته باشند به هر حال باید ازدواج کنند حالا زیاد هم مهم نیست در چه سنی و اینکه حقوق مدنی اتان چه می شود چه کسی بهتر از سرپرست که به خوبی همدیگر را می شناسید و عمری با  هم خانواده بوده اید ، اصلا چه کسی بهتر از خانواده ؟! چه محیطی پاک تر از خانواده ؟!  

اصلا هم نگران عواقب منفی فرهنگی ، زیر سوال رفتن حریم خانواده ، سود جویی برخی از سرپرستان و  قصد و نیت نگاه ابتدایی یک سرپرست نباشید بالاخره دوستان بهارستانی همیشه همه جوانب را بررسی می کنند و حرف و حرکت بی فکر و بی منطق انجام نمی دهند.

امثال من هم که دیگر جایی برای جوانه زدن شاخ روی سرمان نمانده بهتر از فکری به حال خودمان بکنیم تا خبر جدیدی از بهارستان نرسیده!

پاورقی:

1. نگاه شرعی به جای خودش ولی از نظر حقوق کودک این طرح مورد اشکال است ، با حکم ازدواج مجوز برقراری رابطه ج.ن.س.ی با کودک هم داده می شود.

2. حرمت برخی امور همچون حریم خانواده و کاری که به عنوان یک ثواب و حسن اخلاقاست(فرزندخواندگی) را نباید به این راحتی شکست.

3. علی شاه صاحبی (وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی)وقتی یک خانواده فرزندی را به فرزندخواندگی قبول می‌کند، باید مثل فرزند واقعی به او نگاه کند و نسبت به اصول اخلاقی هم پایبند باشد و در غیر این‌صورت نمی‌تواند فرزندخوانده را به خوبی تربیت کرده و او را به عنوان یک فرد موثر و سازنده وارد جامعه کند. 

/ 4 نظر / 29 بازدید
میرآخور

اول یه نکته ای رو بگم، بعد لایک بزنم! و اون اینکه اگه یه نفر بخواد با فرزند خوندش ازدواج کنه، رضایت فرد هم شرطه دیگه، نه؟! نمیشه که همینجوری چون من بزرگت کردم باید زنم بشی یا شوهرم بشی ... و عجب از اینکه واقعا ممکنه پیدا بشن کسایی که نیتشون خداخواهانه نباشه برای بزرگ کردن یه بچه. که فکر می کنم قانون یه راه هایی برای مقابله با این افراد داره و سوال جالب تر اینکه اکه فرد تحت تکفل بخواد با سرپرست خودش ازدواج کنه، اجازه چه کسی این وسط شرطه؟!

مجید

اینجور مواقع من معمولا میگم زرشک!