گزارش از یک رفاه زدگی دسته جمعی

بنابر خبر های واصله از سطح شهر جوانان و نوجوانان رفاه زده در یک عمل اغتشاشگرانه جهت مطالبات خیلی خیلی غیر معقولانه اشان از جمله معدوم نمودن امکانات تفریحی ، ورزشی، فرهنگ سرا ها، امکانات آموزشی دولتی و کارگاه های مهارت سنجی و مهارت یابی بهر زندگیه آینده و... تجمع غیر قانونی نمودند.

این گروه های اغتشاشگر که توسط گرو های خیلی خیلی خارجی و خیلی خیلی غربی ساپورت می شدند طی نامه ای به وزیر فرهنگ و ارشاد و شهرداری شهر مزبور مطالبات خود را اعلام نموده و با عدم توجه مسئولان فوق الذکر دست به عمل شنیع و منافی قانون زدند و تجمع نمودند و طوماری را جهت رسیدگی به این رفاه زدگی وفراوانی امکانات برای پر کردن اوقات فراغتشان و در خواست واردات داروی آنتی رفاه امضاء نمودند.

اغتشاشگران فوق الذکر که در خیابان ها راه می رفتند و دائم در حال برهم زنی نظم عمومی بودند در پلاکارت هایی خواستار حقوق تعریف نشدهاشان در این جامعه رفاه زده شدند و فریاد زنان شعار میدادند:

" ما سختی می خوایم یالا،" ما سختی می خوایم یالا"،"مرگ بر جامعه ی رفاه زده"، " مرگ بر امکانات"...

این جوانان و نوجوانان رفاه زده که از فرط زیادی امکانات از درد رفاه زدگی به خود می پیچند و این را می توانستید از شربتهای گریپ میکسیچر که در دست داشتند متوجه شوید، با چوب و چماق به جان خودشان افتادند بلکن کسی، ارگانی، جایی، خرابه ای، بیغوله ای به آنها توجه کنند.

مسئولان شهر مزبور از آنجایی که با اصول تربیتی خیلی خیلی آشنایی داشتند از اصل خاموشی استفاده کردند و اعلام نمودند خبری نیست (یک نوع بی توجهی به این عمل شنیع و منافی قانون برای فروکشی) که البته تا حدودی هم نا موفق رخ نمود.

  در این بخش از خبر به تحلیل استاد ارجمند جناب پروفسور مولوی نسبت به حوادث اخیر گوش جان می سپاریم، بفرمایید پروفسور مولوی:

با عرض سلام خدمت شما و شنوندگان عزیز، از آنجایی که من خیلی خیلی زیاد در آمریکا زندگی کردم با اینکه جوانان اونجا خیلی رفاه زده تر از اینجا هستند ولی ما از این قرطی بازی ها اونجا نداشتیم و من خیلی از اوضاع اینجا تعجب کردم!

همین طور که خودتون گفتید اینجا چون خیلی همه به اصول روانشناسی تربیتی آشنا هستند بعد از جواب ندادن اصل خاموشی رو آوردند به تنبیه که البته کار خیلی خوب و قابل تقدیری هم هست و از اصل تنبیه مستقیم، اصل جریمه و اصل محروم کردن در شرایط خودش خوب استفاده کردند. خب عده ای که باید کتک می خوردند، عده ای هم که باید از آزادی محروم می شدند، عده ای هم که باید جریمه ی مادی و معنوی می شدند و کلا و اصولا برید از آمریکایی ها هم بپرسید، آنها هم همین کار ها را با مطالبات جوانان و نوجوانانشان می کنند چرا راه دور برویم همین فرانسه یا آلمان همه همین کار ما رو می کنن پس زیاد خودتون رو ناراحت نکنید و کلا شما کار خوبی می کنید.

تشکر از پروفسور مولوی جهت حضورشان در برنامه.

در انتها باید بگویم جوانان عزیز درست است تابستان است و شما ها بی کار و از فرط زیادی امکانات فرهنگی تفریحی قدرت انتخاب ندارید ولی آینده اتان را برای این رفاه زدگی خراب نکنید. دنیا دو روزه آسه برید آسه بیاین بالاخره این اوقات فراغت هم به پایان می رسد و باید برید سر درس و دانشگاه.

از ما گفتن خواه پند گیر، خواه نگیر.

پایان بخش خبری صادقانه ها.

پاورقی:

1.ما که پند گرفتیم، شما چی؟!

2.ذهنم تازگی ها مقایسه ای شده مقایسه تاریخ، امروز، فردا.

3.پر کردن اوقات فراغت هم معضلیه ها.

4.هرگونه برداشت سیاسی ممنوع.

 

/ 9 نظر / 10 بازدید
یاسر(رسانه بهار)

درسته نه گویندگی رو جدی گرفتین ونه به هیچ وجه نویسندگی رو!اما انگار دارین تهیه کننده ی خوبی میشین! خیلی سعی کردم برداشت سیاسی نکنم!!اما این سعی داره به قیمت گرفتگی عضلات گردن ومتعلقات تموم میشه[نیشخند] راستی میدونستین چیزی به نام اوقات فراغت اساسا معنی درستی نداره..فراغت از چی ؟کی ؟ از چی ؟عموما اهالی اوقات فراغت اکثرا در همین اوقات به سر میبرن ....

قلم

فقط برداشت سیاسی ممنوع است یا نظر سیاسی هم ممنوع است؟[نیشخند]...

Max

سلام . ته حرف رو آقاي رسانه ي بهار زد . فراغت از چي ؟؟ والا اين حقير هر تابستون يه چيز ياد گرفتم . تازه كوه رفتن ، كنار سد رفتن ، بازديد از آثار باستاني ، ورزش و هزار تا چيز ديگه دردي از كسي دوا نمي كنه اما تفريح دوا ميكنه ؟! يه خواهش . به من بگيد اين تفريح دقيقا چي هست كه ما رفاه نزده ها نداريم ؟ يه چند تا از اون تفريحاتي كه نداريم رو بگيد تا من هم بشناسم . منتظرم ها ... در پناه خدا باشيد .

محمد

مگه صحبت هاي پروفسور مولوي رو هم گوش مي كنيد مجموع حرفاشون يكي هست

ماه ماهان

آپم ولی پردرد

رسانه بهار

عرض بنده حاصل مطالعه وتحقیق بود نه گوشه ی اتاق نشستن وفکرکردن وبدون منبع با سالادبی کاری وبی عاری!!! این فرهنگ غلط ریشه جامعه مارو داره میسوزونه واساس این نوع تفکر بر اندیشه ی ریشه داری شکل نگرفته. انگلیسی تون که خوبه ..با فرهنگشون که تا حدوی آشنائید..پس خیلی زحمت نداره اوقات فراغت ترجمه دقیق همون چیزیه که اونا میفکرن ومیخوان اما انچه شما بیان کردین ؛درست تر شو بیان کنین استفاده کنیم در حال حاضر با تجربه مفصلی که تو این اموربا بچه های قد ونیم قد تو ارشاد و...داشتیم چیزی دست این قد ونیم قدها رو نمیگیره چون هدف پر کردن اوقات فراغته نه استفاده!البته تو بزرگتر ها هم همینه خرج وبرجش بیشتر وضایعاتش ضایعتر! این نگاه منه البته تعدیلی هم داره که اگه لازم شد ودر مکان وبم جوابی شنیدم عرض میکنم

رسانه بهار

بحث منطقی بودبا جواب احساسی مارو ناک اوت نکنین[چشمک] با شه قبول منم بیتجربه ام اما راستش نه که اوقات فراغت ندیدم کمی بی معنی برام حالا شما از تجربیاتتون بگین