رفتار اجتماعی

 این جریان کیک و ساندیس هم دیگه جوک شده که خیلی ها روش مانور می دهند و فکر می کنند نکته جالب و جذابی هست ، البته درست کل قضیه کنایه آمیز است ولی گاهی خیلی نابجا و لوس به کار میرود! صاحبان رسانه ها خوب می دانند روش های کم خرج تر و موثر تری هست که اتفاقا تاثیر گذاری اشان را هم تا به امروز دیده ایم ...

جو زدگی یکی از عواملی هست که معمولا تاثیر گذاری اش ثابت شده مثل یک حرکت موجی هست شاید هم اصلا اعتقاد خاصی پشتش نباشد ولی باعث حرکت توده عوام است معمولا. البته این به آن معنا نیست که همه کسانی که رای میدهند عوام هستند یا آنهایی که رای نمیدهند اصولا آدمهای مخالفی هستند ، چون میبینیم آدمهای مخالفی را که بنا به مصالح رنگ عوض می کنند یا آدمهایی که حتی ممکن است تحصیلات و طبقه خاصی هم داشته باشند ولی بر اساس اعتقاداتشان حالا به هر چیزی که هست میروند و رای میدهند...

به هر حال همه چیز خیلی بستگی دارد به نوع اندیشه آدمها و ارزشهاشان و البته نوع برخورد نظام های اجتماعی با افراد جامعه و ثمرات و دست آوردهایی که از این نوع حرکت های اجتماعی شامل حال مردم جامعه می شود.

اگر حاصل کار خط کشی ها و خودی و غیر خودی کردن های مکرر از جانب صاحبان قدرت باشد کم کم تب و گرما خود به خود فرو می نشیند البته نه برای همه چون همان طور که گفتم خیلی بستگی به نظام اندیشه هر فرد از جامعه دارد و درجه اهمیت این حاصل کار برای همه افراد جامعه یکسان نیست.

پاورقی:

1. این پست نمی خواست بگوید رای بدهید یا نه فقط یک برداشت آزاد از رفتار اجتماعی مردم در خصوص مشارکت های سیاسی و اجتماعی اشان بود.

2. جایزه اسکار را به اصغر فرهادی و سینمای ایران و مردم ایران تبریک میگویم ، در این خصوص خیلی حرف داشتم اینکه در فضای مجازی چه طور با این قضیه برخورد شد از جانب مذهبی های افراطی یا چه طور خبر گزاری فارس خبر سازی ای رو در خصوص ترجمه صحبت های مکتوب فرهادی داشت ، ولی گاهی وقت ها آدم میبینه چیزی نگوید بهتر است.

/ 1 نظر / 27 بازدید
قوچ

ترجیح میدم فقط تبریک بگم به فرهادی و تشکر کنم ازش بخاطر سخنرانی بی نظیرش بقیشم بی خیال!!