جيـــــــــــــــــــــــــــــــــغ و داد
وبلاگی انتقادی،سیاسی،اجتماعی،فردی همراه با افاضات نا بخردانه و گاهی بخردانه ی اینجانب. 
قالب وبلاگ

برای عوضیت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید :

Delivered by FeedBurner

امکانات وب

با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
دوستان جیـــغ و داد

نمی دونم چقدر در این رابطه می دونید ولی همین قدری بدونید که تورم مثل سرطان حواست نباشه کل هیکل جامعه رو گرفته چه بخوای چه نخوای!!!

یادم اون موقع ها که بچه بودیم در مورد آقا پلیس این شعر رو می خوندیم:

شبا که ما می خوابیم، آقا پلیس بیدار

ما خواب خوش می بینیم، اون دنبال شکار...

اون موقع ها تصورمون از پلیس یه کلاه به سر با یک جفت دستکش سفید بود که خیلی مهربون و... ولی چندیست تصورمون به طور کلی و جزئی بهم ریخته(البته اینجانب معتقدم زلزله ی ذهنی چیز خوبیست ولی نه به این حد و مرزها...)راستش من در مورد این طرح های امنیت اجتماعی زیاد نوشتم نمونش( اینجا حجاب ظاهری) همین طور در مورد ادب اجتماعی(  اینجاباغ وحش شهرنما). من می خواستم این سوال رو بپرسم یا بهتر بگم مطرح کنم، جنبای محترم، دم کلفت، مو لای درز نرو، ملتزم به اسلام، دلسوز جامعه، خوش برخورد، خوش تیپ، پشت میز نشین،... واقعا چقدر این طرح هایی که به اصطلاح خودتان خواست مردم، جواب داده؟!!!

چرا هیچ وقت آمار و مستندات ارائه نمی دید؟!! چرا همش تو لفافه صحبت می کنید؟!! غیر این که میانگین تهیه ی مواد تو کشورمون 20 دقیقه است، یعنی از اون زمانی که ارداه کنی تا به دستت برسه فقط 20 دقیــــــقه!!!(جالب!) حالا هی برو سر هر چهار راه و پارکی یه مامور بذار، که نشون بدی هستی، در صحنه ای، که بگی آره بابا پلیس آگاهی وظیفه شناس، چشمش دنبال شکار(عجب شکارایی!!)... حالا هی قانون بذار که مانتو از عرض ایکس سانت، مانتو از ارتفاع ایگرگ سانت... قانون بذار، قانون بذار، برای هر قانونت هم یه مامور بذار(شاید معضل بیکاری هل شد!) تا کی می خوایم چشممون رو ببندیم و با نیروی قهر و جبر کار کنیم؟! آقایون ما ها آدمیم، جامعه از مجموعه ی یک سری آدم تشکیل شده که عقل دارند، شعور دارند، آموزش پذیرند، انسان اند و... پدیده ی اجتماعی سیل نیست که بشه با سیل بند جلوش رو گرفت جناب رادان،...  مشکل ما نبود ادب اجتماعی، جامعه پذیری ناقص و نادرست، کنترل باید درونی باشه، باید وجدان به معنای اجتماعیش بیدار شه،غیر این؟!! کم مونده فقط یه مامور دم در هر خونه بذارند و بگن خانون اون مغنه ی وامونده رو بکش جلو(شاید مردم آدم شدن!) یا مثلا آقا اون تیپ چیه بپر بالا عوضش کن!!!... هم خندم می گیره، هم گریم، واسه همه چی که قانون و اجبار رسمی نمیذارن که علماااااااا ! جناب رادان کی به این شرکتهای خصوصی که هزارتا(...) توش انجام میشه مجوز میده؟ جناب رادان شما فکر می کنی اون دختری که با دیدن این آگهی(به یک دختر با چهرهای آراسته و اندامی مناسب نیازمندیم) باز سراغش میره معصوم ترین دختر روی زمین؟!! نُچ، به نظر من نیست!! بذارید ببینم واسه چی دیگه قانون از نوع رسمیش نداریم، سفارش بدیم چند بسته بفرستند واسمون...(تو هم فکر کن دیگه) آهان، آب خوردن، راه رفتن، نشستن،wc رفتن، حرف زدن(فکر کردی؟بگو)... ما که چیزی به عنوان اصلاح پوشش نمی بینیم! شما می بینی؟! من نمیدونم هدف و تفکرات آقایان و یحتمل خانوما ی محترم از این قانونا چیه(اصلاح؟!) ولی هر آدم عاقلی که به اندازه ی یه نخود مبانی جامعه شناسی رو بدون با قاطعیت میگه که عزیزان این طرح ها جواب نمیده! پیر شده واسه این جامعه! پس این همه هزینه، این همه رعب و وحشت(که البته بعد تبدیل میشه به عادت)، این همه نیرو، انرژی، صرف چی می کنیم؟!! از نظر من راه غلط همین!...

خبر:

 این مطلبمون/  هم در جشنواره ی نوروزی پرشین رتبه ی ممتاز گرفته(البته با کمی تعدیل سازی قسمت آخرش  رو حذف کردن- از به جان خودم اگر...).تبریک یادت نره لطفا.

[ شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸٧ ] [ ٩:۱٦ ‎ب.ظ ] [ یک خرده پا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره یک خرده پا

اینجانب دانشجویی هستم خرده پا در این مملکت گنده پا خودم را نمک پرورده ی این سرزمین میدانم بنابراین سعی می کنم نمک بخورم و نمکدون نشکنم البته میدانید که هر چی زیادی شور شود به تلخی میزند پس به آقایون و خانوما سفارش می کنیم زیاد به خورد این جوانان نمک ندهند... نوشتن جز لاینفک زندگی ماست پس می نویسیم شاید کسی پیدا شود که بخواند. تماس با من : yekkhordepa@yahoo.com jeaghodad@gmail.com