جيـــــــــــــــــــــــــــــــــغ و داد
وبلاگی انتقادی،سیاسی،اجتماعی،فردی همراه با افاضات نا بخردانه و گاهی بخردانه ی اینجانب. 
قالب وبلاگ

برای عوضیت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید :

Delivered by FeedBurner

امکانات وب

با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
دوستان جیـــغ و داد

راستش این چند وقت هر موضوعی رو انتخاب می کردم واسه نوشتن یه جورایی یا حتی عینا تو وبلاگ ها و سایت های دیگه بعضی مواقع با همون تاپیک و طرز نوشتاری بود( کلا انسان کج شانسی هستیم، شاید هم اتفاقی این اتفاق افتاده! نمی دونم چرا همش واسه من می افته همین تشابه تاپیک رو میگم دیگه؟!) کمی صبر پیشه کردیم که حاصلش شد این غوره ای که از حلوا گرفتیم.

اینجانب هوای سرد رو برف رو بارون رو و خیلی چیزهای دیگه رو دوست دارم، چراش هم کاملا به خودم مربوط ولی بیشتر از این ها قدم زدن در هوای سرد اعم از خشک، بارونی، برفی رو دوست دارم، چراش هم باز کامل تر از قبلی به خودم مربوط و اما اون چیزی که به شما مربوط: چند وقت پیش در حالی که هوا کاملا تاریک، کاملا سرد و کاملا بارونی برفی در هم بود از میان گزینه های متعدد قدم زدن در کوچه، خیابان های شهرم رو برگزیدم، در حال قدم زدن در حیاط و شوق رسیدن به در خروجی بودم که ناگهان همچون رعد و برق اول نوری از پشت بر ما تابید بعد صدایی گاو مانند ما را از جا کند(نترسید صدای بوق ) چه سلیقه ای جای احسن داشت...کوچه امتی از آدمی زاد بود، من بودم و یه کوچه، همه چیز مانند یک شهر بود، آسفالت ترک خورده با چاله های پر از آب و برف (در هم)، تیر چراغ های خاموش، جدول های موش خورده و عهد دقیانوس، خط عابر رنگ و رو رفته، تلفن عمومی هرچند خراب و ...هر چند مورچه هم پر نمیزد ولی صدا هایی به گوش میرسید، صدای پارس سگ ها و حتی زوزه هاشون فضا رو پر کرده بود، هیبتشون از پشت دیوار ها پیدا بود! صدای جنگ و دعوای گربه ها بر سر یک کیسه ی ناقابل زباله در این سرما کاملا مشهود بود! صدای غار غار کلاغ گرسنه در گوشم می پیچید! این صدا ها یا همون کلمات فرهنگ لغتی بود برای خودش( علاوه بر نماد های پنهانی و زیر پوستی)ما نمی دانستیم انسان های شریف شهرمان نیز تحت آموزش این *انیمال مستر ها قرار گرفته اند و بس فجیع آگاه بر این لغت نامه هستند، که اگر می دانستم برای درک همشهریانم به آموختن آن لغت نامه همت می گماشتم! به خیابان اصلی رسیدم، شلوغ بود، عده ای علاف مثل خودم، عده ای در انتظار مرکب عمومی و خصوصی، عده نیز در ترافیک مانده، از کنار هر کسی که می گذشتم در حال استعمال این لغت نامه بود، بعضی ها هم من را خطاب می کردند( انگار در شهر اجنوی ها هستم، اصلا نمی فهمیدم!) عده ای با این لغت نامه رانندگان را خطاب می کردند، رانندگان رانندگان را، رفقا رفقایشان را، پدر فرزندش را، مغازه دار شاگردش را و ... عجب لغت نامه ی پر کار بردی باید در گینس ثبت شود. نمونه ای چند برای آشنایی:(آسیب شناس اجتماعی:افراد پایین 16 سال چشماشون رو ببندند یا مثل کانگرو چند سطر بپرن پایین تر یا بالا خره نخونند دیگه و گر نه مجبورم یک روز در میان بعد هفته ای یکبار بعد هم ماهی یکبار شاید هم سالی یکبار آپ بشم(پخش شم) هاااااا شایدم هم منحل شم هااااا)

به زبان عوامی بخونید:(هُره، هُشَ،پیشت،هاپ، میو، جیک،...) معانی:(جناب ببخشید، آرومتر _ نرم نرمک، تشریف ببرید، خشم، گونه ای ناز و افاده، رام کسی شدن،...)

تعطیلات در تعطیلات:

هفته ی پیش به وطن مالوف سفری داشتم، اتفاقات بس عجیب برایمان افتاد که بعدا نقلش می کنیم، این در حالیست که تا 2_3 هفته ی دیگر تعطیلات 4 ماه ما نیز به پایان می رسد، خوشحال هستم که کم کم دارم به منبع نور نزدیک میشم، 2 سال منتظر این روز هستم.

از این به بعد از رادیو رفیق به مدریت خودم گزارشاتی رو هر چند یک بار تقدیمتون می کنم با این عنوان(اینجا تهران است، صدای رادیو رفیق:)

*تقدیم به تمام سرما کشنده ها از جمله خودم که در حال لرزشم:

چشم ها رو باید شست          لوله های گاز شده خشک

فشار  گازم  آرزوست                گرمای  نابم   آرزوست

شومینه ی خاموش چه سود     چراغ بی فروغ چه سود

گاز   ایرانم  آرزوست                 شوفاژ  گرمم  آرزوست

مسئول، مسئولم آرزوست        آرزوهایم  تنها  آرزوست

 

*انیمال مستر: اساتید حیات وحش دیگه

 

 

[ یکشنبه ۱٦ دی ۱۳۸٦ ] [ ۱٠:٠٠ ‎ق.ظ ] [ یک خرده پا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره یک خرده پا

اینجانب دانشجویی هستم خرده پا در این مملکت گنده پا خودم را نمک پرورده ی این سرزمین میدانم بنابراین سعی می کنم نمک بخورم و نمکدون نشکنم البته میدانید که هر چی زیادی شور شود به تلخی میزند پس به آقایون و خانوما سفارش می کنیم زیاد به خورد این جوانان نمک ندهند... نوشتن جز لاینفک زندگی ماست پس می نویسیم شاید کسی پیدا شود که بخواند. تماس با من : yekkhordepa@yahoo.com jeaghodad@gmail.com