جيـــــــــــــــــــــــــــــــــغ و داد
وبلاگی انتقادی،سیاسی،اجتماعی،فردی همراه با افاضات نا بخردانه و گاهی بخردانه ی اینجانب. 
قالب وبلاگ

برای عوضیت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید :

Delivered by FeedBurner

امکانات وب

با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
دوستان جیـــغ و داد

امروز داشتم آمار وبلاگ رو دید میزدم ببینم چه خبر کسی میاد چه جوری میاد از کدوم لینک و اینا دیدم با کلمات جالبی تازگی ها مردم سرچ می کنن تو گوگل:
رسانه
رسانه و صداقت
صداقت
و...

بالعکس چند وقت پیش که همش با اغتشاش و شلوغی در تهران بود(وقتی میگم این طوری سرچ می کردن یعنی این طور که تو مرورگر آمار من سرچ شده و این کلمات در پستهام وجود داشه که ثبت شده). نکته ی جالب تر اون که ما قبلا در این جیغ و داد یه مطلبی در مورد همین رسانه و صداقت نوشته بودیم که تقریبا میشه گفت موضوع روز شده دوباره. مطلب مربوط میشه به سفر آقای احمدی نژاد به آمریکا سخنرانی در سازمان ملل، مصاحبه با شبکهCBS و دانشگاه کلمبیا و بازتاب رسانه ای این اخبار.
برای دوستانی که نخوندن می تونه جالب باشه واسه اونهایی هم که خوندن می تونه یاد آوری جالبی باشه.
نظراتی هم که دوستان دادن جالب مخصوصا نظر چهارمی از بالا مورخ 11/7/86 .
تاریخ این پست(رسانه و صداقت- پست31) هم بر میگرده به شنبه هفت مهر 1386.
گزیده ای از مطلب:
یک سری شعار ها هست که بعضی مواقع دیگه بیش از حد توی بوق میره، یکیش همیین ادعای صداقت و انعکاس راستین اخبار از همین رسانه های جمعیست.اول یه تیکه توضیح بدم در مورد این رسانه ها بعد بحث اصلیم رو بیان می کنم.
رسانه وظیفه اش انتقال فرهنگ و یک نوع یکسان سازی و یکپارچه سازی،بعضی از رسانه ها در راستای یکسان سازی جامعه ی خود هستند ولی بعضی که وابسته به قدرتمندان اند در راستای یکسان سازی جهانند،در واقع این رسانه ها می آیند اون معانی و عقایدی رو به من و شما تزریق می کنند که متناسب با معانی اصلی نظام فرهنگیشان و سیاست های خارجی خودشان است.
با توجه به توضیحات بالا میشه گفت تقریبا صداقت و راستگویی در اخبار و رویدادها معنی نمیدهد،در واقع آنها میدان دید خود را از آن واقعه به من و شما تحویل می دهند،نمونه هایش...
بقیش رو هم ( اینجا   )بخونین.

 

پاورقی:
1.پاورقی های آن موقع هایمان اخلاقی تر بود.
2.چقدر خوب گاهی سرک کشیدن به گذشته واسه فراموش نکردن واسه فراموش نشدن.
3.آن زمان که آقای موسوی نبود که بگید مغرضانه نوشتم مطلب رو!
4.خوب شد مایکل جکسون جان مُرد که این BBC دست از سر کچل تهران در آشوب بردارد...

[ دوشنبه ۸ تیر ۱۳۸۸ ] [ ٢:۱٩ ‎ب.ظ ] [ یک خرده پا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره یک خرده پا

اینجانب دانشجویی هستم خرده پا در این مملکت گنده پا خودم را نمک پرورده ی این سرزمین میدانم بنابراین سعی می کنم نمک بخورم و نمکدون نشکنم البته میدانید که هر چی زیادی شور شود به تلخی میزند پس به آقایون و خانوما سفارش می کنیم زیاد به خورد این جوانان نمک ندهند... نوشتن جز لاینفک زندگی ماست پس می نویسیم شاید کسی پیدا شود که بخواند. تماس با من : yekkhordepa@yahoo.com jeaghodad@gmail.com