جيـــــــــــــــــــــــــــــــــغ و داد
وبلاگی انتقادی،سیاسی،اجتماعی،فردی همراه با افاضات نا بخردانه و گاهی بخردانه ی اینجانب. 
قالب وبلاگ

برای عوضیت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید :

Delivered by FeedBurner

امکانات وب

با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
دوستان جیـــغ و داد

با شما هستم، نه خاصه شما ها امثال شما آدم مذهبی هایی که اسم مذهبشان با ما یکیست ولی مذهبی بودنشان فرق دارد، نوع خاصی مذهبی هستید، حس خاصی نسبت به مذهبتان دارید، یک چیز هایی را درک می کنید که انگار ما عاجزیم حتی در به دنبال رفتنشان چه رسد به درک؟!

دلتان با دل ما فرق دارد با آن بالایی ها که حتی ما در بودنشان گاهی شک داریم شما سَر و سِر دارید، ائمه را قبول دارید  البته قبول داشتن که واسه امثال ماست به آنها اعتقاد دارید ، در تولد هایشان چه شوق ها که ندارید در شهادت هایشان چه اشک ها که نمیریزید، این همه اعتقاد و اطمینان قلبی ، این همه عشق را از کجا آورده اید؟!

ما هم میدانیم هر چه معرفتت به چیزی بیشتر شود عشق و علاقه ات به آن بیشتر و هر چه عشق بیشتر طلب معرفت بیشتر و این دوریست که ادامه دارد. معرفت، عشق، معرقت، عشق، معرفت...

راستی شما در پی معرفت به چه چیز هستید؟

می گویند شما آدم مذهبی ها در نماز هایتان هم در پی معرفت هستید، امثال ما که در نماز های آبکییمان به جای سیر انفس، کند و کاو عالم خاک می کنیم، جالب است حتی در معرفت به این خاک هم باز مانده ایم...!

شما آدم مذهبی ها انگار می دانید آن طرف خط چه خبر است. حالتان با حال ما مذهبی آبکی، اسمکی ها فرق دارد...

آن چیز هایی که می خوانید می نویسید و حتی می گویید به سبک عجیبی با طنابی تنومند با اعتقاد هایتان گره خرده است به گونه ای خاص و متفاوت، نوشته هایتان انگار از ابتدا هم در جای دیگر رقم خورده است، امثال ما اگر بخواهیم هم نمی توانیم این طور بنویسیم در آن صورت حتی خودمان هم حس دروغگویی داریم چه رسد به خواننده هایمان! دست و دلمان می لرزد وقتی می خواهیم به سبک تقلیدی از شما بنویسیم. اصلا دنیای ما مذهبی آبکی ها با شما آدم مذهبی ها فرق دارد.

از متعصب هایتان خوشم نمی آید آنهایی که آدمیت را به ریش و چادر می بینند. اگر محاسن داری حتما معتقدی به چیزی ولی بسیار دیده ام محاسن دار های بی اعتقاد! اگر چادر داری حتما پایبند چیزی هستی ولی بسیار دیده ام چادری های بی بند و بار!

این دنیا برای امثال ما جای عجیبیست دین، خدا، دنیای مجازیه آن بالا ها...

راستی اسلام می گوید دین امری فطریست و فطری بودن را این طور تعبیر می کند:فطرت همان سرشت و خمیره ی آفرینش آدمیست، خداوند ابتدا خمیره ی آدمی را ساخت بعد دین را متناسب با این سرشت تدوین کرد چون می دانست این بشر دوپا از فطرتش دور می شود.

راه حل برای آدم هایی فطرت گریخته چیست؟

قوانین را یکی پس از دیگری زیر پا می گذاریم، راستش نمیدانم حیات شما بهتر است یا ما یا حتی آن لا مذهب ها؟ نمیدانم ولی بازیه بدیست زندگی را می گویم، معتقدم برد و باختش آن ور خط مشخص می شود...

کاش می شد باز گشت جاده را صاف کرد و بار دیگر حرکت کرد.

من ساعت معکوس می خواهم ، وقت تمام است برگه ها بالا...

پاورقی:

1.هر چیزی قابل اندیشیدن است جز اندیشه!

2.حال و احوال اندروا دیده ای؟

3.داغ است اینجا که استاده ایم را می گویم، شاید از خواب سنگین امروز است؟ باران آمده ، هوا خنک است ولی اینجا که ما ایستاده ایم هنوز داغ است...

4. بیدار شو، فردا آمده، سلام کن.

[ دوشنبه ٢٤ فروردین ۱۳۸۸ ] [ ۱٢:٢٢ ‎ق.ظ ] [ یک خرده پا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره یک خرده پا

اینجانب دانشجویی هستم خرده پا در این مملکت گنده پا خودم را نمک پرورده ی این سرزمین میدانم بنابراین سعی می کنم نمک بخورم و نمکدون نشکنم البته میدانید که هر چی زیادی شور شود به تلخی میزند پس به آقایون و خانوما سفارش می کنیم زیاد به خورد این جوانان نمک ندهند... نوشتن جز لاینفک زندگی ماست پس می نویسیم شاید کسی پیدا شود که بخواند. تماس با من : yekkhordepa@yahoo.com jeaghodad@gmail.com